Kiep.pl znajdziesz tutaj:

JohnyBravo

Imię: Kamil
Ilość dodanych kiepów: 26586
Miejscowość: -
Na głównej: 26556
Wiek: -199 lat
W poczekalni: 30
Kiepuje od: Środa, 16 marca
Ostatnio: Wtorek, 23 maja
Ilość punktów: 634493


Paweł Kukiz przestaje głosować z PiS-em. Podał nowy warunek wznowienia współpracy

Od października Paweł Kukiz nie będzie głosował wspólnie z PiS do czasu uchwalenia projektu o sędziach pokoju. - Taka była umowa - powiedział lider Kukiz 15 w Radiu Zet.

W ostatnim czasie mówi się o możliwym przesileniu w rządzie PiS i zmianie na stanowisku szefa rządu. Lider Kukiz 15 był w Radiu Zet pytany, czy los Mateusza Morawieckiego zależy od niego. - Los Mateusza Morawieckiego, jeśli już to wiązać z moją osobą, zależy do sędziów pokoju, a nie bezpośrednio ode mnie - odparł Paweł Kukiz.

Zaznaczył, że PiS ma w Sejmie 231 głosów, a przy tak małej większości "jakiekolwiek ruchy przy zmianach rządu są bardzo ryzykowne, bo przewaga jednego tylko głosu nad resztą parlamentarzystów to zbyt mało, by na takie ryzyko się decydować".

Pytany, czy podczas środowego spotkania "uświadomił te liczby" prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu Kukiz odparł, że "nie musi niczego uświadamiać". - Prezes jest w polityce tak długo, że to raczej on mi może uświadamiać różne nowinki i zawiłości tego ustroju dzikiego - dodał. "Powiedziałem, że jak się dyskusja skończy i zostanie uchwalona ustawa o sędziach pokoju, to wracamy do wspólnych głosowa."

- Ale było pytanie wprost: panie pośle, poprze pan odwołanie Mateusza Morawieckiego i zastąpienie go marszałek Witek? - spytał dziennikarz.

- Była odpowiedź wprost taka, że dzisiaj kończy się ostatnie posiedzenie wrześniowe (Sejmu - red.). Nie ma uchwalonych sędziów pokoju, a więc kończą się wspólne głosowania z Prawem i Sprawiedliwością, czy to dotyczące nowego rządu, czy to dotyczące jakiejkolwiek innej ustawy - odparł lider Kukiz 15.

- Po prostu od października, tak jak wielokrotnie deklarowałem, przestaję głosować wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością, do momentu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju - zapowiedział. Dopytywany, czy dotyczy to też ewentualnego głosowania w sprawie konstruktywnego wotum nieufności Paweł Kukiz odparł, że "z całą pewnością". - Absolutnie wszystkiego. Taka była umowa - powiedział dodając, że "do tej pory świetnie się PiS wywiązywał ze wszystkich zobowiązań".

- Natomiast zostały dwie kluczowe rzeczy do końca kadencji, ustawa o sędziach pokoju wybieranych bezpośrednio przez obywateli i referendum odwołujące wójta, burmistrza, obniżenie progu, i jeszcze jedna rzecz związana z referendum - obniżenie progu frekwencyjnego przy referendach merytorycznych i wydłużenie czasu zbierania podpisów. Jak to będzie uchwalone, a w tej chwili sędziowie pokoju, to wtedy wracamy do wspólnych głosowań - mówił w Radiu Zet Paweł Kukiz.

Poseł przekonywał, że walczy o "ustawy proobywatelskie". Pytany o swą rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim odparł, że ze strony prezesa PiS "była prośba o dalsze wspólne głosowanie i argumentacja, że sędziowie są cały czas w dyskusji". - Powiedziałem, że jak się dyskusja skończy i zostanie uchwalona ustawa o sędziach pokoju, to wracamy do wspólnych głosowań - powiedział Kukiz. Wyraził opinię, iż ustawa o sędziach pokoju "za jakiś czas" powinna zostać uchwalona.

- Na dziś możemy powiedzieć jedno, że do końca września głosuję z PiS-em, ale ponieważ nie ma uchwalonych sędziów pokoju, to te głosowania dzisiaj się skończą. Od października nie głosujemy z PiS-em aż do uchwalenia sędziów pokoju - oświadczył lider Kukiz 15.

Punktów 0 • KomentarzyAleksandra Domańska: Kościół to dla mnie mafia i barbarzyńcy

Aleksandra Domańska znana jest z tego, że mówi, co myśli bez zbędnego owijania w bawełnę i nie ulega presji bycia lubianą i kochaną przez wszystkich. Co to, to nie. Aktorka aktywnie prowadzi swój profil na Instagramie, w ostatnich dnia po raz kolejny odpowiadała na pytania fanów. Jeden z nich zapytał, czy jest wierząca.

Domańska bardzo często komentuje to, co dzieje się w naszym kraju. Nie jest bierną wobec ważnych wydarzeń, które obecnie mają miejsce. Po głosowaniu w Sejmie ustawy nazywanej lex TVN aktorka napisała:

"Wczoraj w nocy zaczęłam się zastanawiać, czy powinnam mieć spakowaną jedną torbę z najważniejszymi rzeczami, aby w razie czego wsiąść w samochód i spieprzać, póki nie jest za późno. Bo walczyć to raczej nie będę".

Aleksandra Domańska odpowiada także na pytania swoich fanów. Jeden z nich spytał ostatnio, czy aktorka jest wierząca, dostał bardzo wyczerpującą odpowiedź. Domańska napisała, że Kościół, to dla niej mafia i barbarzyńcy i nie rozumiem, jak można słuchać mężczyzn, który nie potrafią mówić w sposób naturalny. Wyjaśniła, jak rozumie wiarę:

"Bóg/bogini jest dla mnie w roślinach, górach, morzach i oceanach, jest w oczach ludzi, którzy są miłosierni, w oczach każdego zwierzęcia, w wietrze, który całuje moją buzię, gdzieś pomiędzy nosem a ustami, w jakimś boskim/boginiowskim miejscu. Boga/Boginię znajduję w tańcu, muzyce, śpiewie i sztuce w ogóle. Ta. Sztuka to zdecydowanie miejsce boskie/boginiowskie. W całym istnieniu czuję bardzo coś, czego wiem, że nie ujmę umysłem. Wierzę, że był ktoś taki jak Budda i Jezus i że byli to wielcy nauczyciele."

Aktorka wyraziła także swoją opinię na temat czystości promowanej przez Kościół. - Czym jest czystość? Bo jeżeli czystością jest czystość rozumiana z perspektywy Kościoła katolickiego to nie mamy o czym rozmawiać. Jeżeli jakaś instancja mówi Ci, że najbardziej naturalna rzecz, nie tylko dla ludzi, ale dla wszystkich istnień jest grzechem, jest brudna, to wiedz, że coś się ku**a dzieje! - stwierdziła.

Punktów -13 • KomentarzySprostowanie

Serwis Kiep.pl działa już w sieci ponad 10 lat. Przez ten czas na stronę trafiło ponad 40000 memów, fotografii czy też filmików dodanych przez Was użytkowników, oraz przez naszą skromną redakcję. W ostatnim czasie na stronę trafiły dwa memy, które jak się później okazało, zawierały fałszywe informację.

Pierwszy z nich nosił nazwę "Bufet sejmowy jest otwarty w czasie pandemii?:"

Bufet sejmowy jest otwarty w czasie pandemii?
Jak sprawdził serwis demagog.org.pl właścicielem zdjęcia jest Agencja Gazeta, a fotografia ta została wykonana 21 października 2004 roku w sejmowej restauracji Hawełka.
Także informacja w tym "kiepie" okazała się fake newsem i niezwłocznie obrazek ten został usunięty z naszego serwisu www.kiep.pl oraz z naszego Fanpage na Facebooku "KIEP.pl"


Drugi obrazek który trafił na kiep.pl przez jednego z użytkowników kiep.pl nosił nazwę "Niezdrowy tryb życia sprzyja długowieczności?":

Bufet sejmowy jest otwarty w czasie pandemii?
Jak sprawdził serwis demagog.org.pl cytujemy: "Wynalazca bieżni – prawdopodobnie chodzi o inżyniera Williama Stauba – zmarł w wieku 96 lat, a nie 54 lat, jak czytamy w poście. Podano również, że rzekomo wynalazca gimnastyki zmarł w wieku 57 lat. Za ojca nowoczesnej gimnastyki uznawany jest Friedrick Ludwig Jahn, który zmarł w wieku 74 lat. Trudno jest zidentyfikować mężczyznę, którego określono mianem „mistrza świata w kulturystyce”. Podobnie rzecz się ma z „wynalazcą opium”, substancji używanej od wieków. Historia marki Nutella sięga do roku 1964, a produkowana jest przez firmę Ferrero. Wówczas jej właścicielem był Michele Ferrero, który zmarł w wieku 89 lat. Za to producent papierosów Winston – Bowman Gray Jr, szef firmy R.J. Reynolds Tobacco Company, która wyprodukowała pierwszą paczkę winstonów – zmarł w wieku 62 lat, a nie – jak sugeruje post – 102 lat. Z kolei za sukcesem alkoholu Hennessy Liquor stoi założyciel firmy Richard Hennessy, który zmarł w 1800 roku w wieku 76 lat, a nie – jak czytamy w poście – 98 lat. Natomiast prawdziwe są zawarte w poście informacje o śmierci piłkarza Diego Maradony i Jamesa Fullera Fixxa. Argentyński gwiazdor futbolu rzeczywiście zmarł w wieku 60 lat, ale – jak już wspomniano w tym tekście – był uzależniony od narkotyków i alkoholu. James Fuller Fixxa, dzięki któremu świat rozkochał się w bieganiu, rzeczywiście zmarł wieku 52 lat podczas joggingu."

Podobnie jak w poprzednim przypadku, informacja ta okazała się FAKE NEWSEM i niezwłocznie usunęliśmy tę grafikę z naszej strony www.kiep.pl, oraz z naszego Fanpage "KIEP.pl" na Facebooku. Również poinformowaliśmy użytkownika który tę grafikę dodał na nasz serwis o tym zdarzeniu, a na jego konto nałożyliśmy ostrzeżenie.

Drodzy użytkownicy, jeśli tworzycie czy też udostępniacie dalej memy, kiepy, demotywatory, filmiki itp, to warto jednak sprawdzić, czy informacje zawarte w nich należą do prawdziwych. My znów - administracja i moderacja serwisu Kiep.pl, będziemy częściej weryfikować źródła pochodzenia informacji, które zostaną udostępnione na naszej stronie.

Za Fejkowe informacje o których mowa w tym Sprostowaniu oczywiście PRZEPRASZAMY!

Punktów 1 • Komentarzy


reklama