Kiep.pl znajdziesz tutaj:

Sprostowanie

Punktów 1 | Dodane przez: JohnyBravo , dnia: 2021-05-31 00:32:12
Serwis Kiep.pl działa już w sieci ponad 10 lat. Przez ten czas na stronę trafiło ponad 40000 memów, fotografii czy też filmików dodanych przez Was użytkowników, oraz przez naszą skromną redakcję. W ostatnim czasie na stronę trafiły dwa memy, które jak się później okazało, zawierały fałszywe informację.

Pierwszy z nich nosił nazwę "Bufet sejmowy jest otwarty w czasie pandemii?:"

Bufet sejmowy jest otwarty w czasie pandemii?
Jak sprawdził serwis demagog.org.pl właścicielem zdjęcia jest Agencja Gazeta, a fotografia ta została wykonana 21 października 2004 roku w sejmowej restauracji Hawełka.
Także informacja w tym "kiepie" okazała się fake newsem i niezwłocznie obrazek ten został usunięty z naszego serwisu www.kiep.pl oraz z naszego Fanpage na Facebooku "KIEP.pl"


Drugi obrazek który trafił na kiep.pl przez jednego z użytkowników kiep.pl nosił nazwę "Niezdrowy tryb życia sprzyja długowieczności?":

Bufet sejmowy jest otwarty w czasie pandemii?
Jak sprawdził serwis demagog.org.pl cytujemy: "Wynalazca bieżni – prawdopodobnie chodzi o inżyniera Williama Stauba – zmarł w wieku 96 lat, a nie 54 lat, jak czytamy w poście. Podano również, że rzekomo wynalazca gimnastyki zmarł w wieku 57 lat. Za ojca nowoczesnej gimnastyki uznawany jest Friedrick Ludwig Jahn, który zmarł w wieku 74 lat. Trudno jest zidentyfikować mężczyznę, którego określono mianem „mistrza świata w kulturystyce”. Podobnie rzecz się ma z „wynalazcą opium”, substancji używanej od wieków. Historia marki Nutella sięga do roku 1964, a produkowana jest przez firmę Ferrero. Wówczas jej właścicielem był Michele Ferrero, który zmarł w wieku 89 lat. Za to producent papierosów Winston – Bowman Gray Jr, szef firmy R.J. Reynolds Tobacco Company, która wyprodukowała pierwszą paczkę winstonów – zmarł w wieku 62 lat, a nie – jak sugeruje post – 102 lat. Z kolei za sukcesem alkoholu Hennessy Liquor stoi założyciel firmy Richard Hennessy, który zmarł w 1800 roku w wieku 76 lat, a nie – jak czytamy w poście – 98 lat. Natomiast prawdziwe są zawarte w poście informacje o śmierci piłkarza Diego Maradony i Jamesa Fullera Fixxa. Argentyński gwiazdor futbolu rzeczywiście zmarł w wieku 60 lat, ale – jak już wspomniano w tym tekście – był uzależniony od narkotyków i alkoholu. James Fuller Fixxa, dzięki któremu świat rozkochał się w bieganiu, rzeczywiście zmarł wieku 52 lat podczas joggingu."

Podobnie jak w poprzednim przypadku, informacja ta okazała się FAKE NEWSEM i niezwłocznie usunęliśmy tę grafikę z naszej strony www.kiep.pl, oraz z naszego Fanpage "KIEP.pl" na Facebooku. Również poinformowaliśmy użytkownika który tę grafikę dodał na nasz serwis o tym zdarzeniu, a na jego konto nałożyliśmy ostrzeżenie.

Drodzy użytkownicy, jeśli tworzycie czy też udostępniacie dalej memy, kiepy, demotywatory, filmiki itp, to warto jednak sprawdzić, czy informacje zawarte w nich należą do prawdziwych. My znów - administracja i moderacja serwisu Kiep.pl, będziemy częściej weryfikować źródła pochodzenia informacji, które zostaną udostępnione na naszej stronie.

Za Fejkowe informacje o których mowa w tym Sprostowaniu oczywiście PRZEPRASZAMY!

Bolący bzuszek

Kichanko

Mój mózg.

Już nie muszę

Cmentarz pogrzebanych nadzei

Nie fosz siereklama